تأثیر مبلمان در دکوراسیون منزل

همگام سازی مبلمان با بقیه وسایل، نوع، طرح و رنگ خانه، نقش بسیار زیادی درطراحی دکوراسیون منزل مهمی دارد. شما باید همیشه در اندیشه خود داشته باشید که با اشغال حداقل فضا، حداکثر فضا را ایجاد کنید. خانه یا اتاق خود را تابلوی نقاشی در نظر بگیرید و هر طوری که قشنگ تر می‌شود آن را با وسایلی که در اختیار دارید دیزاین کنید.

برای مثال اگر شما یک ست مبلمان دارید و فضای پذیرایی شما کم است باید در طراحی دکوراسیون منزل خود،مبل ها را به طوری بچینید که اگر روی هر کدام از آنها نشستید،بتوانید به راحتی تلویزیون را تماشا کنید.مبل ها را با فاصله از هم قرار دهید چون اگر نزدیک به یکدیگر باشند هنگامی که دونفر روی آنها بنشینند پاهایشان به یکدیگر اصابت می کند.

سعی کنید در هنگام چیدن مبل‌ها زیر آن‌ها فرش قرار ندهید زیرا امکان دارد پایه‌های آن‌ها به مرور زمان فرورفتگی روی فرش شما ایجاد کند.

سعی نکنید در طراحی دکوراسیون منزل خود از منازل دیگران الگوبرداری کنید چون هر چینش منحصر به فرد برای آن خانه می باشد و نقشه منزل شما با منازل دیگرد فرق می کند.

اگر فضای اضافی در اختیار داشتید سعی کنید مبل‌ها را با فاصله از هم قرار دهید، شما می‌توانید فاصله را با وسایل تزئینی یا میز عسلی پر کنید. اگر هم خالی ماند، اشکالی ندارد چون خالی بودن آن‌ها، رفت و آمد را ساده تر می کند. در خانه‌های بزرگ هیچ وقت تلویزیون را محور چیدمان قرار ندهید، اگر دو یا چند دست مبل در اختیار داشتید، سعی کنید مبلمان طرح سلطنتی را برای میهمان انتخاب کنید و بدانید نیازی نیست که تلویزیون به طور مستقیم از آن قسمت قابل رؤیت باشد.

اگر از ظاهر مبل‌های‌تان خرسند نیستید و توان پرداخت هزینه‌های سنگین برای خرید مبلمان نو را ندارید بهتر است با پرداخت هزینه‌ای کمتر برای آن‌ها روکش خریداری کنید چون رنگ مبل‌ها در چیدمان تاثیر زیادی دارد. مثلاً بهتر است مبل‌های با رنگ تیره را با فاصله بچینید و مبل‌‌های روشن را در کنار هم قرار دهید تا نمایی زیبا به خلق شود..

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.