دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری در مقایسه با دکوراسیون مسکونی نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. دکوراسیون منزل سلیقه صاحب خانه دخیل بوده ولی دکوراسیون اداری باید بر اساس المان ها و نوع شرکت طراحی گردد. در هنگام طراحی دکوراسیون اداری باید المان های مربوط به آن شرکت را نیز در نظر گرفته و در طراحی به کار برده شود. دکوراسیون های اداری نقش اساسی ای در پیشرفت کاری شرکت ها دارند و در صورتی که طراحی به درستی انجام شود می تواند باعث افزایش مشتری شود و در نتیجه درآمد بیشترشود. برخی از افراد می پندارند که طراحی دکوراسیون اداری خرج اضافی است در صورتی که اگر طراحی به صورت اصولی صورت گیرد در کوتاه ترین زمان هزینه آن جبران می شود. عوامل زیادی بر روی دکوراسیون اداری تاثیر گذار بوده که از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

رنگ

رنگ از موثرترین عوامل در طراحی دکوراسیون اداری است که این انتخاب رنگ باید بر اساس روانشناسی رنگ ها انتخاب شده و در رنگ دیوارها، سقف ها و … به کار برده شود. از ن جا که انتخاب رنگ از اهمیت زیادی برخوردار است باید برای انتخاب رنگ با یک متخصص مشورت نمایید.

نورپردازی

نورپردازی در دکوراسیون اداری باید به گونه ای باشد که باعث افزایش جذابیت لوازم و همچنین دیدی کافی را برای کارکنان ایجاد نماید. در صورتی که نورپردازی به صورت اصولی و درست انجام شود باعث جذابیت محیط می شود.

دیوار و کفپوش

از آن جا که تردد در میط های اداری زیاد می باشد باید از رنگ و جنس های مناسب در این روش استفاده نمایید. دیوارها و کفپوش باید به گونه ای باشد که به سرعت کثیف نشده و همچنین قابلیت شستشو داشته باشد.

پارتیشن بندی

برای ایجاد آرامش در کارکنان و افزایش بازدهی کاری آن ها می توانید بخش ها را با استفاده از پارتیشن ها از هم جدا کرده تا علاوه بر زیبایی باعث برقراری آرامش و تفکیک بخش ها از یکدیگر شود.

ورودی محیط کاری

از مهم ترین بخش های دکوراسیون اداری، ورودی آن می باشد. با توجه به این که هر فرد با ورود به شرکت اولین چیزی که در معرض دید می باشد ورودی آن محیط است، با مشاهده ظاهر ورودی در مورد آن شرکت قضاوت می کنند و در صورتی که ورودی به شکل اصولی طراحی شده باشد باعث ایجاد دید مثبت در افراد می شود.

اتاق کارکنان

از دیگر بخش های حایٔز اهمیت در دکوراسیون اداری، اتاق کارکنان می باشد. برای پیشبرد سریع کارهای اداری در شرکت ها بهتر است از پارتیشن بندی استفاده شود. با طراحی زیبا و جذاب اتاق کارکنان می توان به راحتی راندمان کاری آن ها را افزایش داد.

اتاق مدیریت

از آن جا که اتاق مدیریت محلی برای بستن قرار دادهای مهم بوده و به نوعی عظمت شرکت را به رخ مراجعین می کشد باید به صورت اصولی و مطابق با استانداردها طراحی شده و در آن از لوازم لوکس و زیبا استفاده شود.

اتاق کنفرانس

اتاق کنفرانس یا همان اتاق جلسه باید به گونه ای طراحی شود که باعث ایجاد آرامش افراد حاضر در آن جا شود. بنابراین باید در طرح و رنگ های به کار رفته در آن توجهات لازم را نمود.

مزیت های دکوراسیون اداری

در صورتی که دکوراسیون اداری به درستی انجام شود، می تواند باعث افزایش بازدهی کارکنان شود.
دکوراسیون اداری سبب دید مثبت در مراجعین شده و در نتیجه افزایش مشتری را به دنبال دارد.
دکوراسیون به ایجاد نظم در محیط کاری کمک می کند.
عوامل زیادی در طراحی دکوراسیون اداری موثر می باشد که از جمله این عوامل می توان به رنگ به کار رفته در اجزا، چیدمان فضا، نوع وسیله و … اشاره کرد.

طراحی دکوراسیون فضای اداری

طراحی دکوراسیون فضای اداری نیاز به مهارت و تخصص بالایی داشته و باید به دست افراد ماهر و با تجربه انجام شود. از آن جا که افراد بیشترین زمان خود را در محیط کاری خود سپری می کنند باید چیدمان آن به گونه ای باشد که باعث ایجاد روحیه و حس راحتی در افراد شود.
رعایت تناسبات در هنگام چینش می تواند تاثیر زیای بر روی زیبایی فضا داشته و از این رو باید تناسبات در آن رعایت شود تا باعث زیبایی و آرامش فضای اداری شود.
نوع نورپردازی نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی فضای ادای دارد. نورپردازی باید به گونه ای انتخاب شود که علاوه بر روشنایی، باعث جذاب نشان دادن لوازم و اشیا موجود در فضا شده و آرامش خاصی را به فضا القا نماید.
برای ایجاد حس آرامش و صمیمیت در فضا بهتر است از رنگ های گرم در هنگام طراحی استفاده شده تا جذابیت خاصی به اطراف بخشد و همچنین هارمونی رنگ ها نیز باید در لوازم و دیوارها رعایت شود.
در هنگام طراحی دکوراسیون فضای اداری باید به بخش های اصلی شرکت و متراژ آن توجه نموده و بر اساس آن طرحی مناسب را انتخاب نمود.
استفاده از گل و گیاهان طبیعی در دکوراسیون اداری می توانید حس و حال خاصی را به فضای اداری بخشیده و از این و توصیه می شود که بر روی میزها یک گلدان گل کوچک قرار دهید.
برای زیبایی فضای اداری نیاز به صرف هزینه های زیاد نبوده و می توان با کم ترین هزینه فضایی زیبا وآرامی را ایجاد نمود. در نتیجه توصیه می شود از یک فرد با تجربه و متخصص کمک گرفته تا با استفاده از علم و تجربیات خود، فضایی زیبا و جذاب و همچنین آرامش بخش را رقم بزند.

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری دو عاملی است که مکمل یکدیگر می باشد. تنها یک طرح زیبا و اصولی کمکی به جذابیت محیط کاری نکرده و اجرای طرح نیز اهمیت زیادی دارد. در نتیجه توصیه می شود برای دکوراسیون شرکت خود از گروهی کمک گرفته که در این کار تخصص داشته تا علاوه بر طراحی اصولی، اجرای قوی ای نیز داشته باشد.
در هنگام طراحی دکوراسیون باید به رنگ های به کار رفته در مبلمان و رنگ دیوارها دقت زیادی نمایید و رنگ دیوار با کف پوش و مبلمان باید با هم تناسب داشته باشد. برای کاهش سر و صدا و تفکیک بخش ها از یکدیگر می توانید از پارتیشن های شیک و زیبا استفاده نمایید.
قرار دادن یک تابلوی هنری زیبا و یا یک جمله موفقیت آمیز از یک دانشمند بر روی دیوار می تواند باعث زیبایی و شیک تر شدن فضا شود. بهتر است از طرح ها و لوازم ساده برای دکوراسیون محیط کاری خود استفاده کرده تا تمرکز حواس بر روی کار افزایش یابد.
بهتر است برای طراحی و اجرای دکوراسیون اداری خود از یک تیم متخصص و با تجربه کمک بگیرید تا باعث افزایش کیفیت کار و جذابیت محیط کاری شود. برای طراحی دکوراسیون نیازی به هزینه های زیاد نبوده و می توان با کم ترین زمینه بهترین دکوراسیون را طراحی نمود.
فردی که مسیٔولیت اجرای طرح را بر عهده دارد باید علاوه بر هنر، علم این کار را نیز داشته باشد تا با رعایت قوانین و استانداردهای طراحی دکوراسیون باعث زیبایی و جذابیت محیط کاری شما شود.
بخش های مختلف دکوراسیون اداری شامل اتاق مدیریت، اتاق کارکنان، آشپزخانه، غذاخوری، اتاق کنفرانس و … می شود و از جمله عوامل موثر در طراحی دکوراسیون می توان به رنگ به کار رفته در طراحی، نوع چیدمان، استفاه از المان های شرکت و … اشاره کرد.

طراحی واحد اداری

از آن جا که محیط کاری خانه دوم محسوب می شود، طراحی واحد اداری بسیار مهم می باشد. با توجه به این که افراد زمان زیادی از وقت خود را در واحد اداری می گذرانند با طراحی دیزاینی زیبا می توان باعث حس آرامش و راحتی در افراد شد. طراحی دکوراسیون اداری بدون آشنایی با روانشناسی رنگ ها، بدون شناخت و در نظر گرفتن متریال های به کار رفته در لوازم، بدون شناخت بر شیوه های نورپردازی و … امکان پذیر نمی باشد. یک طراح خوب باید ابتدا با موارد عنوان شده آشنایی داشته تا بتواند ایده های زیبا را برای واحد اداری شما پیاده سازی نماید. در نتیجه در هنگام طراحی واحد ادری خود باید از افرادی کمک بگیرید که در این زمینه تجربه داشته و شناخت کاملی بر روی متریال های گوناگون داشته باشد.
پیش از طراحی واحد اداری باید سبک آن را انتخاب نمایید. سبک طراحی سلیقه ای بوده و با توجه به خواسته های کارفرما تعیین می شود. هر سبکی دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد خود بوده و رنگ و متریال خاصی در آن به کار برده می شود.
در هنگام طراحی واحد اداری به تمامی واحدها باید توجه کرده و برای هر واحد طرحی جداگانه متناسب با نوع واحد در نظر گرفت. برای طراحی واحد اداری باید از المان های هر واحد به صورت مجزا استفاده کرده تا باعث هویت دار شدن هر واحد شود.
هر واحد نیاز به طراحی خاص و ویژگی های مخصوص به خود می باشد که از جمله این ویژگی ها می توان به رنگ به کار رفته در دیوارها و لوازم موجود در هر واحد، متریال های به کار رفته در آن، نوع چیدمان و … اشاره کرد. بنابراین برای طراحی واحد اداری بهترین کار، مشورت و کمک گرفتن از افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه بوده تا با شناختی که بر روی این مشخصه ها دارد، بهترین ویژگی را برای واحد اداری شما انتخاب نمایند.

طراحی محیط اداری

طراحی محیط اداری بایستی شیک و زیبا باشد. روشنایی و نور یکی از عوامل اصلی در طراحی محیط اداری است و نورپردازی باید به گونه ای باشد که چشم را اذیت نکرده و در عین حال جذابیت خاصی به محیط ببخشد. در صورتی که طراحی محیط به درستی و مطابق با استانداردها و قوانین دکوراسیون طراحی شود می تواند محیطی جذاب را رقم زده و باعث افزایش راندمان کاری کارکنان شود.
استفاده از پارتیشن های دو جداره علاوه بر زیبایی، باعث تفکیک واحدها از هم و کاهش سر و صدا می گردد و در نتیجه محیطی آرام را برای کارکنان به وجود می آورد.
مبلمان های اداری تاثیر زیادی بر روی زیبایی محیط اداری دارد و به همین دلیل باید به آن توجه ویژه ای نمود و مبلمانی برای فضا انتخاب شود که علاوه بر راحتی هارمونی رنگی زیبایی را نیز ایجاد نماید.
از مهم ترین نکته در طراحی محیط کاری بحث رنگ می باشد. رنگ های سفید، طوسی روشن،بژ، سبز کم رنگ، لیمویی و استخوانی برای محیط اداری بسیار مناسب می باشند. به عنوان مثال استفاده از رنگ های طیف آبی و سبز باعث ایجاد حس آرامش در کارکنان می شود ولی استفاده از رنگ قرمز برای محیط اداری باعث ایجاد استرس و تنش در کارکنان می گردد. در نتیجه می توان گفت که استفاده مناسب از رنگ ها می تواند در ایجاد محیطی آرام بسیار موثر باشد.
نوع کاغذ دیواری و رنگ آن نیز از دیگر عواملی است که در هنگام طراحی محیط اداری باید به آن توجه نمود. رنگ خاکستری از آن جا که خنثی است برای رنگ دیوارها بسیار مناسب می باشد. جنس کاغذ دیواری باید از نوع قابل شستشو بوده تا در صورت کثیفی بتوان آن را تمیز نمود.
همچنین میز و صندلی های استفاده شده در محیط اداری باید علاوه بر زیبایی، بسیار راحت بوده تا کارکنان پس از مدتی احساس ناراحتی نکنند.

اهمیت اجرای دکوراسیون اداری

اهمیت اجرای دکوراسیون اداری اغلب به دو جهت می باشد از طرفی تاثیری که این طراحی بر روی کسب و کار دارد و از طرف دیگر تاثیری که این طراحی بر روی کارکنان و مراجعین می گذارد که نتیجه هر دوی این عوامل افزایش بازدهی کاری را به دنبال خواهد داشت. بهتر است سبک دکوراسیون و نوع چیدمان لوازم متناسب با نوع فعالیت اداره باشد.
با توجه به این که افراد زمان طلایی وقت خود را در طول روز در محیط کار سپری می کنند، زیبایی و آرامش در محیط کاری بسیار مهم می باشد و نیمی از این آرامش به نوع دکوراسیون اداری شما بستگی دارد. در نتیجه بهتر است طراحی دکوراسیون به دست افراد ماهر صورت گیرد.
اجرای دکوراسیون اداری باعث ایجاد دید مثبت در مراجعین و مشتریان شده و همین عامل باعث بازدهی بیشتر کار و اعتماد مشتریان به شرکت می شود. بنابراین باید به نوع رنگ و متریال های به کار رفته در آن بسیار دقت کرده تا طرحی زیبا را رقم بزنید.
دکوراسیون اداری باعث برقراری نظم و ترتیب در محیط کاری می شود و حس خوبی را در کارکنان ایجاد می کند. آمارها ثابت کرده که شرکت هایی که در آن به نوع دکوراسیون اهمیت داده شده است موفقیت بیشتری را کسب کرده و مشتریان بیشتری را به خود جذب کرده اند.
معمولا افراد می پندارند که طراحی دکوراسیون هزینه بر بوده و نیازی به این کار نمی باشد، در صورتی که طراحی دکوراسیون باعث افزایش بازدهی و اعتبار شرکت شده و به سرعت این هزینه جبران خواهد شد. علاوه بر آن استفاده از دکوراسیونی مانند پارتیشن ها و پرده های مرغوب علاوه بر زیبایی باعث صرفه جویی در انرژی شده و از این طریق باعث کاهش هزینه های انرژی می شود.

عوامل موثر در دکوراسیون اداری

نوع فعالیت شرکت یکی از عوامل موثر در دکوراسیون اداری می باشد. در نتیجه پیش از شروع طراحی دکوراسیون باید نوع فعالیت شرکت را مد نظر قرار داده و بر اساس المان های موجود طرحی مناسب را انتخاب نمایید.
عوامل زیادی بر دکوراسیون اداری موثر است که از مهم ترین آن ها نوع کاربری اداره می باشد. باید نوع طراحی با توجه به نوع فعالیت شرکت در نظر گرفته شده و المان های خاصی در آن به کار برده شود.
متراژ ساختمان نیز از دیگر عوامل موثر در دکوراسیون اداری بوده و باید ابتدا متراژ ساختمان را در نظر گرفته و بر اساس آن دکوراسیونی مناسب را طراحی نمود.
تعداد کارکنان نیز در نحوه طراحی دکوراسیون موثر بوده و باید بر اساس تعداد اتاق ها، دیزاین آن را در نظر گرفت.
از دیگر عوامل موثر در دکوراسیون اداری بودجه اختصاص داده شده به این کار می باشد. باید پیش از شروع طراحی ابتدا میزان بودجه تعیین شده و بر اساس آن نوع دکوراسیون مشخص شود.
متریال های به کار رفته در لوازم و اجزای محیط کاری نیز از دیگر عوامل موثر در طراحی دکوراسیون می باشد و استفاده از لوازم مرغوب تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون دارد.
نورپردازی نیز تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون داشته و در صورتی که نورپردازی به صورت صحیح استفاده شود می تواند باعث افزایش زیبایی و جذابیت اجزای به کار رفته در دکوراسیون شود.
طراحان می توانند با در نظر گرفتن موارد عنوان شده در بالا، زیباترین و چشم نوازترین طرح را برای محیط اداری شما رقم زده و باعث ایجاد فضایی جذاب شوند. امروزه نوع دکوراسیون شرکت تاثیر بسزایی در جذب مشتری داشته و برای پیشرفت کاری و افزایش بازدهی پیشنهاد می شود دکوراسیونی متناسب با شرکت خود را طراحی کرده تا علاوه بر رضایت کارکنان، مشتریان زیادی را به خود جذب کند و در نتیجه باعث گسترش کسب و کار خود شود.

دکوراسیون اداری کلاسیک

دکواسیون اداری کلاسیک تشکیل شده از چندین عنصر اصلی از جمله تقارن درجزیٔیات و رنگ های گرم می باشد. این سبک یکی از پر طرفدارترین سبک های اداری است که باعث ایجاد حس آرامش در کارکنان و مراجعین می شود. به کار بردن سبک کلاسیک در دکوراسیون اداری به فضا گرما و صمیمیت می بخشد ولی در عین حال فضای رسمی خود را نیز حفظ می کند.
استفاده از مبلمان چوبی راحتی در سبک کلاسیک رایج است و از آن جا که این سبک برای محیط اداری خیلی شیک و رسمی است به ارباب رجوع این حس القا شده که با یک شرکت مهم و با اعتبار طرف می باشد. بنابراین با به کار بردن سبک کلاسیک در دکوراسیون اداری باعث ایجاد حس مثبتی در مراجعین خواهیید شد، بنابراین انتخاب دکوراسیون اداری می بایست بر اساس نوع فعالیت شرکت طراحی گردد.
سبک کلاسیک یک سبک بسیار تجملاتی است و میز به کار رفته در این سبک کار شده و خاص می باشد و از رنگ های قهوه ای، طلایی، سفید و یا شکلاتی در آن به کار برده شده است و برای ساخت این میز چوب راش به کار رفته است.
صندلی های این سبک اکثرا به رنگ سفید بوده که بر روی چوب آن طراحی شده است و بسیار راحت می باشد. مبلمان کلاسیک اداری تجملاتی بوده و بر روی پایه های آن کار شده است و علاوه بر راحتی، بسیار زیبا و شیک می باشد.
در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک از تابلوهای بزرگ بر روی دیوار و مجسمه های عظیم استفاده شده و پنجره های آن با استفاده از پرده های سلطنتی پوشانده شده است.
در این نوع سبک از لوسترهای طرح قدیم با چراغ های زرد رنگ استفاده شده که باعث گرما بخشیدن به اطراف گشته و یک محیط جذاب را رقم می زند.

طراحی دکوراسیون دفتر مدیریت

طراحی دکوراسیون دفتر مدیریت باید در مقایسه با دیگر بخش های اداری زیباتر و شیک تر باشد. سبک های کلاسیک و مدرن برای اتاق مدیریت مناسب تر است. از مهم ترین بخش های دفتر مدیریت رنگ دیوارها و کفپوش می باشد که باید بر اساس روانشناسی رنگ ها مناسب ترین رنگ انتخاب شود. رایج ترین رنگ های به کار رفته در دفتر مدیریت، رنگ سفید و کرم می باشد.
از مهم ترین لوازم موجود در دفتر مدیریت، صندلی ها و مبلمان به کار رفته در آن بوده که باید علاوه بر راحتی، زیبا نیز باشد و با رنگ دیوارها و کفپوش هماهنگ بوده تا باعث افزایش جذابیت دفتر شود.
وجود گل وگیاه و یک کتابخانه شامل کتاب های مربوط به کسب و کار در گوشه ای از دفتر می تواند باعث افزایش اعتبار شرکت و ایجاد روحیه و انگیزه در مشتریان شود.
نورپردازی به کار رفته در دفتر مدیریت باید علاوه بر ایجاد دید مناسب باعث جذابیت فضا نیز شود. بهتر است از لوسترهایی متناسب با نوع دکوراسیون استفاده شود و ارتفاع آن را کمی پایین آورد.
از یک قفسه در داخل اتاق استفاده کرده تا تجمع اسناد و برگه ها بر روی میز باعث شلوغی نشود و نظم و ترتیب در دفتر برقرار شود.
یک میز شیک و هم رنگ با مبلمان در دفتر قرار داده و بر روی آن یک ظرف شکلات و یک گلدان گل کوچک بگذارید تا باعث افزایش زیبایی میز گردد.
استفاده از لوازم عظیم و با شکوه در دفتر مدیریت باعث افزایش اعتبار و جایگاه مدیر شده و سبب می شود نظر مراجعین به این دفتر جلب شده که این خود یک امتیاز مثبت به حساب می آید. قرار دادن یک فرش کوچک در وسط اتاق می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی و جذابیت دفتر داشته باشد.

امیتازدهی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.67 (3 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)