طراحی دکوراسیون اداری چه تاثیری بر خلاقیت دارد؟

طراحی دکوراسیون اداری چه تاثیری بر خلاقیت دارد؟

شرکت هایی که دکوراسیونی زیبا و خلاقانه دارند معولا موفق تر هستند. حال شاید این سوال برایتان پیش بیاید که طراحی دکوراسیون اداری چه تاثیری بر خلاقیت دارد؟

رنگ ها و اشکال و المان های به کار رفته در طراحی دکوراسیون تاثیر زیادی بر روی خلاقیت افراد دارد. به عنوان مثال استفاده از مبلمان دایره ای باعث افزایش خلاقیت در افراد می شود. کارکنان با قرارگیری بر روی مبلمان های مدور احساس خلاقیت و همکاری بیشتری پیدا می کنند.

میز و صندلی های راحت نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی خلاقیت افراد می باشد زیرا در صورتی که افراد آسایش و راحتی نداشته باشند، نمی توانند خلاقیت خود را تقویت کنند.

از دیگر عواملی که تاثیر بسزایی بر روی میزان خلاقیت در محیط کاری دارد، رنگ های به کار رفته در طراحی دکوراسیون می باشد. رنگ هایی که حس نشاط و آرامش را دارند، خلاقیت کارکنان را افزایش می دهند. از بهترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیونی خلاقانه، رنگ آبی و سبز می باشد. این رنگ ها ذهن را باز کرده و اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

با استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون اداری به راحتی و با هزینه ای پایین می توانید حس خلاقیت را در افراد افزایش دهید. گیاهان باعث ایجاد حس نشاط و طراوت در افراد می شود و به ایجاد محیطی پویا کمک می کند.

برای افزایش خلاقیت نیاز به تمرکز و آرامش می باشد که یکی از راه های افزایش آرامش در محیط های اداری استفاده از پارتیشن های دوجداره است که عایق خوبی در برابر صدا می باشد.

به طور کلی می توان گفت که تنها استفاده از دکوراسیونی زیبا بر خلاقیت کارکنان تاثیر ندارد، بلکه استفاده درست از رنگ ها، اشکال و المان هاست که بر روی خلاقیت افراد تاثیر می گذارد و شما می توانید با هزینه ای پایین دکوراسیونی خلاقانه داشته باشید.

امتیاز دهی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (3 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال