معماری اداری-معماری ساختمان اداری

در این مقاله قصد داریم به نحوه معماری اداری – معماری ساختمان اداری بپردازیم. ساختمان یک اداره بزرگ از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد.
بخش های انبار اسناد جهت نگهداری پرونده ها، وسایل الکترونیکی، طرح ها، ثبت اسناد بازسازی و لوازم بایگانی و ثبت.
قسمت های خدمات اصلی اداری، تکثیر، فتوکپی، چاپ، تجهیزات نوشتاری و کامپیوترهای شخصی.
بخش های گردهمایی گروهی، شامل اتاق هایی با دیوار متحرک و عایق صدا، اتاق های کنفرانس.
اتاق های کارکنان و مدیریت.
سالن ناهار خوری.
بخش هایی مخصوص استراحت کارکنان.
و … .
معماری ساختمان اداری در مقایسه با قبل تغییرات بسیاری کرده است، به عنوان مثال در گذشته برای جداسازی بخش ها از یکدیگر از دیوارهای بلند استفاده می شد ولی امروزه از پارتیشن های کوتاه و دوجداره برای جدا کردن واحدها استفاده می شود. در هنگام شروع طراحی برای معماری اداری یکی از نکات مورد توجه، تسلط بر علم روانشناسی می باشد تا بر اساس روحیه کارفرما و کارکنان طرحی مناسب را پیاده سازی نمود.

تاثیر معماری اداری بر روی کارکنان

در صورتی که ساختمان اداری با توجه به نکات ریز روانشناسی طراحی شود، علاوه بر ایجاد نشاط و آرامش در کارکنان، انگیزه کار بیشتر را نیز در آن ها ایجاد خواهد کرد. طراحی های ساختمان مسکونی می تواند شامل طرح های عجیب و غریب و پیچیده باشد ولی در معماری ساختمان اداری باید از لوازم ساده استفاده کرده تا باعث بر هم خوردن تمرکز کارکنان نشود.
در هنگام طراحی معماری اداری بهتر است ابتدا روحیه کارکنان را در نظر گرفته و با توجه به آن طرحی مناسب را انتخاب کرد تا باعث ایجاد رضایت در کارکنان و در نتیجه افزایش راندمان کاری شود.

تاثیر معماری اداری بر روی مشتری و ارباب رجوع

در صورتی که معماری ساختمان اداری به شکل اصولی و بر اساس استانداردها انجام شود تاثیر بسیار زیادی بر روی جذب مشتری دارد. برخی افراد، معماری اداری را کاری هزینه بر دانسته و اهمیتی برای آن قایٔل نمی شوند در صورتی که با طراحی و ایجاد معماری زیبا، هزینه های انجام شده در کوتاه ترین زمان به شما بر خواهد گشت.
برای جلب رضایت و اعتماد مشتریان و ارباب رجوع باید ابتدا به ورودی شرکت اهمیت داده شود، از آن جا که افراد با ورود به شرکت اولین منظره ای که مشاهده می کنند ورودی اداره می باشد، باید به گونه ای طراحی شود که دیدی مثبت را در ارباب رجوع به وجود بیاورد.
از دیگر بخش هایی که باید مورد توجه قرار گیرد اتاق جلسات و یا همان اتاق کنفرانس می باشد. با توجه به این که جلسات مهم شرکت و تصمیم گیری ها در این اتاق انجام می شود باید به معمای آن توجه ویژه ای نمود. رنگ های به کار رفته در دیوارها، نوع طراحی اتاق، سقف، انتخاب پارتیشنی مناسب و … تاثیر زیادی در پیشروی مثبت جلسات دارد.
بخش دیگر حایٔز اهمیت و تاثیر گذار بر روی مشتری، اتاق مدیریت است، از آن جا که تمامی قراردادها در این اتاق بسته می شود باید به طراحی آن توجه نمود. معماری این اتاق باید با دیگر اتاق ها متفاوت بوده و در مقایسه با سایر بخش ها زیباتر و شکیل تر طراحی شود، تا عظمت مدیر شرکت را به رخ ارباب رجوع بکشد.
به طور کلی می توان گفت که معماری اداری – معماری ساختمان اداری تاثیر زیادی بر روی میزان در آمد و میزان کار کارکنان دارد، بنابراین باید از طراحان معمار حرفه ای و با تجربه استفاده کرده تا با طراحی اصولی و مطابق با چهارچوب ها و استانداردها، باعث زیبایی و پیشرفت محیط کاری شود.

طراحی و معماری فضای اداری

طراحی و معماری فضای اداری یکی از مسائل حایٔز اهمیت در هر اداره می باشد. فضای اداری باید به گونه ای طراحی شود که آرامش و امنیت را برای کارکنان فراهم آورد. بنابراین باید در انتخاب رنگ دکوراسیون توجه زیادی نمود. رنگ از موثرترین عامل در طراحی دکوراسیون بوده و در صورتی که به درستی انتخاب شود می تواند باعث ایجاد فضایی شاد برای کارکنان شده که افزایش راندمان کاری را در پی خواهد داشت.
علاوه بر آن هماهنگی بین رنگ ها نیز مهم است، باید با توجه به رنگ در نظر گرفته شده برای دیوارها و کفپوش ها، رنگ مبلمان و نوع دکوراسیون را تعیین کرد. استفاده از رنگ های جیغ و زننده که باعث جلب توجه زیاد شود برای دکوراسیون مناسب نمی باشد.
کاهش سر و صدا و استقلال هر بخش از دیگر بخش ها از دیگر نکات مهم در طراحی و معماری فضای اداری می باشد. برای جداسازی بخش ها از یکدیگر می توان از پارتیشن بندی استفاده کرد. پارتیشن ها علاوه بر زیبایی، عایق خوبی در برابر سر و صدا بوده و با کاهش صداهای اطراف باعث ایجاد فضایی آرام و در نتیجه دقت وتمرکز هواس بیشتر کارکنان می شود.
طراحی و معماری فضای اداری باید با نوع فعالیت شرکت مطابقت داشته باشد و میزان نور و نوع نورپردازی نیز در آن رعایت شود. نور موجود در محیط باید به گونه ای باشد که علاوه بر دید خوب، باعث جذابیت فضا نیز گردد.
برای طراحی و معماری فضای اداری باید از شرکت های طراحی کمک گرفته تا با رعایت استانداردها و قوانین طراحی، فضایی زیبا و جذاب را خلق نمود.
در هنگام طراحی فضای اداری علاوه بر زیبایی باید به راحتی نیز اهمیت داده و از مبلمان و میز و صندلی های استاندارد در طراحی استفاده شود.

طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری

با توجه به این که افراد ساعات طلایی روز خود را در محیط های اداری طی می کنند، طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این طراحی باید بر اساس قوانین و مقررات طراحی صورت گرفته تا محیطی شاد و آرامش بخش را برای کارکنان فراهم آورد.
در طراحی و معماری داخلی ساختمان باید به نوع طراحی هر کدام از اتاق ها به صورت جداگانه توجه نمود و هر بخش را بر اساس نوع کارکرد و روحیات فرد طراحی کرد.
از آن جا که طراحی فضای داخلی ساختمان اداری تاثیر زیادی بر میزان در آمد و بازدهی کاری دارد دارای حساسیت بیشتری در مقایسه با ساختمان مسکونی می باشد، در نتیجه باید طراحی و اجرای آن را به افراد ماهر و با تجربه بسپارید تا با رعایت استانداردها در هنگام طراحی و اجرا، فضایی زیبا و آرام را برای شما رقم بزنند.
در واقع می توان عنوان کرد که معماری داخلی ساختمان اداری باید کاربری پسند بوده و برای ارباب رجوع و مشتریان جذابیت لازم را داشته باشد.
در هنگام طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری باید به معماری اتاق ها و نوع چیدمان آن ها توجه ویژه ای نمود. انتخاب رنگی مناسب برای دیوارها و کفپوش ها، انتخاب مبلمانی هماهنگ با آن، نوع چیدمان، رعایت هارمونی رنگ ها در آن، انتخاب لوازمی ساده، نظم در دیزاین و … از عواملی است که باید در طراحی و معماری اداری رعایت شود.
برای طراحی و معماری داخلی ساختمان اداری نیاز به خرید لوازم گران قیمت و صرف هزینه های زیاد نبوده و می توان با استفاده از ساده ترین لوازم و کم ترین هزینه، طرحی زیبا را برای محیط کاری طراحی نمود.

نحوه طراحی ساختمان اداری

نحوه طراحی ساختمان اداری تاثیر مستقیمی بر میزان درآمد شرکت دارد. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی به عوامل موثر در آن توجه کرد. طراحی ساختمان اداری دارای اصول و ضوابطی بوده که با توجه به نوع فعالیت شرکت تعیین می شود. فضاهای اداری دارای بخش های مختلفی از جمله اتاق کارکنان، اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس، سالن ناهارخوری و … است که هر کدام باید به صورت مجزا طراحی گردد.
پیش از طراحی ساختمان اداری باید به متراژ ساختمان، تعداد افراد مشغول به کار، نوع فعالیت، میزان بودجه در نظر گرفته شده و … توجه نمود.

نحوه طراحی ساختمان اداری

نحوه طراحی ساختمان اداری تاثیر مستقیمی بر میزان درآمد شرکت دارد. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی به عوامل موثر در آن توجه کرد. طراحی ساختمان اداری دارای اصول و ضوابطی بوده که با توجه به نوع فعالیت شرکت تعیین می شود. فضاهای اداری دارای بخش های مختلفی از جمله اتاق کارکنان، اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس، سالن ناهارخوری و … است که هر کدام باید به صورت مجزا طراحی گردد.
پیش از طراحی ساختمان اداری باید به متراژ ساختمان، تعداد افراد مشغول به کار، نوع فعالیت، میزان بودجه در نظر گرفته شده و … توجه نمود.

عوامل قابل توجه در طراحی ساختمان اداری

عوامل زیادی در نحوه طراحی ساختمان اداری موثر بوده که از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

رنگ

از اصلی ترین و مهم ترین عامل در دکوراسیون اداری، رنگ می باشد. رنگ دکوراسیون اداری باید بر اساس علم روانشناسی رنگ ها انتخاب شده تا باعث ایجاد شادی و آرامش در کارکنان و مراجعین شود.

چیدمان

موقعیت قرارگیری لوازم موجود در محیط نیز بر روی زیبایی و جذابیت فضا تاثیر گذار است. در هنگام طراحی نیاز به خرید لوازم های لوکس و گران قیمت نیست. گاهی می توان با قررا دادن یک قاب عکس ساده و زیبا تغییر بسیاری در فضا ایجاد نمود.

سبک دکوراسیون

از مهم  ترین عواملی که پیش از شروع باید در نظر گرفته شود، سبک دکوراسیون می باشد. سبک دکوراسیون سلیقه ای بوده و باید بر اساس نظر کارفرما تعیین شود، مناسب ترین سبک برای طراحی ساختمان اداری سبک مدرن و کلاسیک می باشد. رنگ و نوع دکوراسیون و لوازم به کار رفته در آن با توجه به سبک دکوراسیون انتخاب می گردد.

نورپردازی

از مهم ترین عواملی که پیش از شروع باید در نظر گرفته شود، سبک دکوراسیون می باشد. سبک دکوراسیون سلیقه ای بوده و باید بر اساس نظر کارفرما تعیین شود، مناسب ترین سبک برای طراحی ساختمان اداری سبک مدرن و کلاسیک می باشد. رنگ و نوع دکوراسیون و لوازم به کار رفته در آن با توجه به سبک دکوراسیون انتخاب می گردد.

طراحی دفتر کار

برای طراحی دفتر کار قبل از هر چیزی باید به روحیات افراد توجه نمود. برای انتخاب نوع دکوراسیون دفتر کار ابتدا باید سبک آن را تعیین کرد. امروزه استفاده از سبک های مدرن و کلاسیک برای طراحی دفتر کار بسیار رایج می باشد.
با رعایت تناسبات رنگی در طراحی می توان دفتری شیک و زیبا را برای محیط کاری خود رقم زده و باعث ایجاد حس آرامش شوید. علاوه بر زیبایی باید به میزان راحتی و جنس لوازم نیز توجه نمود. استفاده از میز و صندلی های زیبا و استاندارد باعث ایجاد آرامش و در نتیجه افزایش بازدهی کار می شود.
قرار دادن گل و گیاه بر روی میز کار، علاوه بر زیبایی، باعث افزایش حس شادی در فرد می گردد. بنابراین توصیه می شود که بر روی میز هر کدام از کارکنان یک گلدان گل قرار دهید.
رنگ به کار رفته در دیوار و کفپوش نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. باید از رنگ های ملایٔم استفاده کرده تا باعث ایجاد خستگی و کسالت در افراد نشود.
قرار دادن یک قاب ساده و هنری و یا یک عکس از منظره می تواند تاثیر زیادی بر شیک شدن دفتر کاری شما داشته باشد که این قاب بر اساس روحیه فرد و سبک دکوراسیون باید انتخاب شود.
مبلمان باید متناسب با فضا انتخاب شده و متریال های خوب در ساخت آن به کار رفته شود تا باعث راحتی مهمانان گردد. همچنین قرار دادن محل مبلمان باید به گونه ای باشد که دید خوبی داشته باشد.
توصیه می شود برای طراحی دفتر کار از یک فرد متخصص در این زمینه کمک گرفته تا علاوه بر زیبایی باعث کاهش هزینه های شما نیز گردد. این افراد آشنایی کاملی بر روی انواع لوازم داشته و می توانند بهترین ترین لوازم با مناسب ترین قیمت ها را برای شما پیشنهاد کنند.

طراحی فضای تجاری

طراحی فضای تجاری به علت کسب درآمد و انجام فعالیت های اقتصادی در آن دارای متقاضیان زیادی می باشد. در هنگام انتخاب طرح برای فضاهای تجاری باید به زمینه فعالیت آن توجه کرده و نمادها و المان های مربوطه در طراحی به کار برده شود. بهتر است از تهویه مناسب با متراژ ساختمان برای طراحی فضای تجاری خود استفاده نمایید.
درست است که زیبایی در طراحی فضای تجاری اهمیت دارد ولی نباید جنس مواد به کار رفته در آن را نیز بی اهمیت جلوه داد. به عنوان مثال مبلمان موجود در فضا باید راحت بوده تا مشتریان احساس ناراحتی نکنند.
از مهم ترین عامل جذابیت فضای تجاری نوع نورپردازی به کار رفته در آن می باشد. نورپردازی باعث جذابیت محصولات داخل ویترین و مغازه شده و از این رو تاثیر زیادی در فروش دارد. در هنگام انتخاب نورپردازی باید از لوازمی استفاده شود که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز گردد..
فضای بیرونی و ویترین فضای تجاری تاثیر زیادی در جذب مشتری دارد و باید به گونه ای طراحی شود که در نگاه اول نظر مشتری را به خود جذب کند.
نوع رنگ های به کار رفته و ترکیب بندی نیز از دیگر عوامل قابل توجه در طراحی فضای تجاری می باشد و باید با توجه به روانشناسی رنگ ها و اصول و قوانین ترکیب بندی، بهترین طرح چیدمان را برای فضای تجاری طراحی نمود.
انتخاب نوع ویترین مناسب با نوع محصول نیز در طراحی فضای تجاری مهم است. همچنین رنگ ویترین ها باید با توجه به رنگ دیوارها، سقف و کفپوش انتخاب شود.
یک طراحی فضای تجاری می تواند باعث افزایش درآمد و یا حتی کاهش درآمد شود، بنابراین باید در هنگام طراحی از یک کارشناس کمک گرفته تا با رعایت استانداردها و اصول و قوانین طراحی، به پیشرفت کسب و کار شما کمک کند.

امتیازدهی
درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (3 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)