اصول چیدمان فضای اداری

اصول چیدمان فضای اداری

اصول چیدمان فضای اداری به دانش و شناخت نیاز دارد و با ید ابتدا با استانداردهای طراحی آشنا شده تا طرحی زیبا و تاثیرگذار داشته باشید.

 مبلمان اداری

انواع مبلمان اداری اعم از صندلی کارکنان، صندلی ارباب رجوع، مبلمان انتظار، صندلی مدیر و … باید بر اساس استانداردها طراحی شود. از آن جا که افراد تایم زیادی از روز خود را در اداره سر می کنند باید از صندلی های استاندارد و راحت در دکوراسیون استفاده شود.

میزهای اداری

میزهایی که کارمندان بر روی آن مشغول به کار هستند باید استاندارد بوده و ارتفاع آن با توجه به صندلی ها تعیین شود و بین میزها فاصله بوده تا کارمندان بتوانند به راحتی تردد کنند.

حفظ حریم شخصی

در هنگام طراحی دکوراسیون باید به حفظ حریم شخصی کارکنان توجه نمود. بهترین روش برای حفظ حریم شخصی استفاده از پارتیشن های اداری می باشد. این پارتیشن ها بدون اشغال فضا باعث تفکیک میز کارکنان از یکدیگر می شود.

نورپردازی

از دیگر بخش های مهم در اصول چیدمان فضای اداری استفاده صحیح از نور می باشد. پیش از چیدمان باید به میزان نور موجود در محیط توجه کرده و نورپردازی به گونه ای طراحی شود که نوری مناسب در فضا پخش شود.

لوازم ساده

گاهی استفاده از لوازم پیچیده می تواند باعث بر هم خوردن تمرکز کارکنان و کاهش بازدهی شود. بهتر است از لوازمی ساده برای طراحی استفاده شود، استفاده از اشکال پیچیده می تواند باعث بر هم خوردن تمرکز کارکنان شود. همچنین نباید فضا زیاد شلوغ شود زیرا استفاده زیاد از دکوراسیون و لوازم تزیینی می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

به طور کلی می توان گفت که پیش از طراحی دکوراسیون باید ابتدا متراژ ساختمان را در نظر گرفت و سپس با توجه به تعداد میزها و اتاق های موجود در آن چیدمانی مناسب را طراحی نمود.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات 0 (0 امتیاز دهی)

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درحال ارسال